Kamera internetowa Cedzyna ŻKM BRYZA i stacja METEO

O Klubie Główna Szkolenie Rejsy Regaty Świętojańskie Ogłoszenia Linki Kontakt


Sylwetki - Ludzie, Jachty, Wyprawy.
HUGO BOSS

 
Wstałem rano i dostałem e-mail od kumpla żebym mu napisał coś o jakiejś fajnej łajbie, żeglarzu.
Myślę sobie fajny pomysł żeby dzielić się i namówić innych do opisywania swoich "bliskich spotkań 3 stopnia". Pamiętam jak nasz klubowy kolega Jacek opowiadał o takich spotkaniach na morzu nie mogłem sobie tego wyobrazić. Wspaniałe żaglowce, jednostki wojskowe, łodzie podwodne czy piękne i dostojne kolosy marynarki handlowej. Zabawne są też czasami sytuacje gdy w tawernie obok chłodzi się ciekawa postać którą dotychczas widzieliśmy tylko w gazetach żeglarskich. Śledzę właśnie regaty Barcelona World Race www.barcelonaworldrace.org w których bierze udział jacht klasy IMOCA 60 HUGO BOSS.
To będzie pierwszy bohater po stronie Jachty. Jednostkę ta spotkałem w 2010 roku w Portsmouth.
Niesamowity widok czarnej sylwetki zwrócił uwagę już na morzu.
Zastanwiałem się co to za cudo smukłe szybkie i czarne?! Następnego dnia spotkaliśmy HB w porcie.
Wspaniały jacht służący jako pływający baner firmy - to określenie ludzi którzy nie widzieli go jak idzie po morzu. Jak mityczna Iryda (wiatronoga bogini) szybkość, manewrowość i wdzięk. Tak naprawdę jacht powstał na desce kreślarskiej Argentyńczyka Juana Kouyoumdjian (ten koleś wydał na świat dużo świetnych kadłubów np. SonyEricssona biorącego udział w Volvo Ocean Race). Realizacją budowy jachtu zajęła się stocznia z Nowej Zelandii Cookson Boats z Auckland. W roku 2007 zwodowano wtedy jednostkę o nazwie Pindar. Od początku z jachtem związany jest wspaniały i ambitny żeglarz Brian Thompson. Debiutował on w regatach Vendee Globe w 2008. Thompson spisał się na piątkę zajmując piąte miejsce. Wszystko zmieniło się gdy jacht trafił w ręce Alexa Thomsona. Zmieniono po konsultacjach z konstruktorem wizerunek i zosał lekko podrasoway pod rękę nowego skipera.
Jest to jedna z najszybszych jednostek świata.
Hugo Boss
Długość 18,28 m
Szerokość 6,5 m
Waga 10,5 tony
Więcej info alexthomsonracing podjąłem decyzje o nie przedstawianiu Alexa Thomsona żeby zmusić was do zajrzenia na stronę:-))
Zapraszam wszystkich nie tylko klubowiczów do pisania do tej rubryki.

Henryk Miszczyk

 

  O Klubie| Główna | Szkolenie | Rejsy | Regaty Świętojańskie | Ogłoszenia | Linki | Kontakt  
   
Copyright 2007 Home & AlmSun &  TGV& AlmSun &  ŻKM BRYZA